S O T E

Pracownia

Biżuterię S O T E wykonujemy z najwyższej jakości materiałów, używamy tylko metali szlachetnych i szerokiej gamy naturalnych kamieni. 

Nasze produkty są wykonane ze srebra próby 925, różowego lub żółtego złota próby 585. Każdy nasz wzór jest też dostępny w wersji ze srebra, pozłacanej najwyższej jakości różowym lub żółtym złotem próby 585 o grubości 2,5 mikrona. 

Korzystamy z kamieni półszlachetnych, zamawianych w podwarszawskim zakładzie szlifierskim specjalnie pod wymiary naszej biżuterii, dzięki temu jesteśmy w stanie oprawić niemalże każdy kamień. W pierścionkach i kolczykach tiny oprócz kamieni półszlachetnych oprawiamy tez kamienie szlachetne w szlifie diamentowym. 


W tym miejscu chcemy pokazać Wam naszą biżuterię w różnych odsłonach, a także opowiedzieć o kamieniach jakich używamy. Znajdziecie tutaj też unikalne egzemplarze, które wykonujemy często nawet w pojedynczych sztukach.


Labradoryt / gem ring rose gold 585

Labradoryt to półprzezroczysty kamień, który odpowiednio ułożony, wywołuje jaskrawą, migotliwą grę barw w odcieniach niebieskich, fioletowych, złocistych i zielonych. Labradoryzację czyli efekty przypominające opalizację mają najróżniejsze kształty od intensywnie świecących powierzchni, poprzez regularne pasy po niejednolite plamy.

Dzięki charakterystyce tego kamienia, pierścionek z nim posiada dwie osobowości, zwykle stonowany i wyciszony nagle zaskakuje błyskiem w intensywnym kolorze.


Jaspis / gem ring rose gold 585

Jaspis używany w naszej pracowni, to intensywnie czerwony kamień, któremu kolor nadają zawarte w nim związki żelaza. Najczęściej wykańcza się go na głęboki połysk, dzięki czemu wydobywa się z niego niezwykły szkarłatny kolor i jest to jedna z możliwości, którą proponujemy. Innym rozwiązaniem, które było dla nas dużym odkryciem, jest wykończenie jaspisu na mat. To bardzo intrygujące i niespotykane rozwiązanie, a pierścionek z takim kamieniem urzeka swoją klasą.


Granat / tiny ring rose gold 585, Jaspis / tiny ring i gem ring rose gold 585

Granat to kamień półszlachetny o głębokim pomarańczowo-czerwonym kolorze i szklistym połysku. Jest wyjątkowo elegancki, w sam raz na specjalną okazję. Jeśli zaś wyciszymy jego intensywność dobierając w komplecie bardzo ładnie komponujący się z nim Jaspis, otrzymamy wyszukane rozwiązanie na co dzień, które osobiście bardzo lubimy.


Więcej informacji z naszej pracowni wkrótce!