S O T E

O nas

S O T E  to marka biżuterii założona przez małżeństwo i duet projektantów - Elenę i Janka Lewczuków. Naszym założeniem jest tworzenie biżuterii o ponadczasowej formie, z najwyższej jakości metali i kamieni. Proponujemy rozwiązania odnoszące się do klasycznej typologii biżuterii, nasycone minimalistycznym współczesnym wzornictwem. Wszystkie nasze produkty wykonywane są tradycyjnymi technikami złotniczymi, w pracowni na warszawskim Śródmieściu. 

Nasze zainteresowanie biżuterią wzięło się z dużej sympatii do małych przedmiotów, pracy w warsztacie z naturalnymi materiałami i radości jaką sprawia nam badanie formy. Założyliśmy markę, ponieważ już od samego początku pracując w tej dziedzinie nasze projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem i mieliśmy wiele zamówień. Uznaliśmy, że korzystając z wiedzy i doświadczeń z obszaru projektowania produktu możemy wnieść wiele nowego do świata biżuterii, który w świadomości ludzi często postrzegany jest jako nadmiernie ozdobny, oderwany od codzienności i nie do końca poważny. W każdym kolejnym wzorze poszukujemy czegoś nowego, starając się tworzyć przedmioty przyciągające, które działają na emocje, a obcowanie z nimi sprawia przyjemność. Jednocześnie zawsze dbamy o to, by forma naszej biżuterii w naturalny sposób komponowała się z ciałem i była dodatkiem, który swobodnie można mieć na sobie niemalże w każdej okoliczności. Nasze projekty, pracownia oraz marka rozwijają się w naturalnym dla siebie rytmie. Prowadzimy otwartą pracownię i często bierzemy udział w targach, dzięki temu mamy ciągły kontakt z klientami, możemy obserwować ich reakcje na nasze pomysły i rozwijać wzory. 


W 2016 roku ukończyliśmy Wydział Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmujemy się projektowaniem w szerokim zakresie, zarówno biżuterii jak i mebla, a także innych produktów w różnej skali. Jeszcze podczas studiów w 2015 rodzina krzeseł LINK projektu Janka została wdrożona przez markę Paged Collection i była pokazana na prestiżowych targach Salone del Moblie w Mediolanie. W 2016 roku zdobyliśmy nagrodę główną Programu Stypendialnego YES za nasze wspólne portfolio i konkursowy projekt modułowego pierścionka sundew